Friedersreuth / Pastviny II.

Oběti 2. světové války

2/2Předchozí strana

V souvislosti s 2. světovou válkou a následným odsunem Německého obyvatelstva ze Sudet přišlo o život 64 friedersreuthských občanů. Dva z nich přitom zemřeli následkem utrpení v německých koncentračních táborech. Všechny oběti jsou abecedně uvedeny v následující tabulce.

Polní hroby 2. světové války

Ilustrační foto

 

Příjmení Jméno Narozen Hodnost,
jednotka
Padl
/pohřešován
Místo úmrtí
Bareuther Ewald ? Vojín Padl ?
Besenreuther Adolf Erhard 9.2.1915 Vojín 1.3.1945 "Pohřešován u Štětína/Polsko,
Finkenwalde u Štětína,
Biedermann Otto 24.1.1926 Myslivec 28.6.1944 Zemřel v lazaretu ve Varšavě, Polsko
Damisch Max 22.12.1909 Vojín Leden 1942 Pohřešován u Gorodischtschje, Werchnjaja Achtuba, Stalingrad, Rusko
Dorn Heinrich 22.6.1903 Vojín 9.8.1947 Zemřel v lazaretu Letzy u Vitebska, Bělorusko
Dorn Karl 7.5.1911 Desátník 2.9.1943 Padl v Rusku
Dorn Herbert 22.3.1915 Strážmistr 14.9.1944 Zemřel v zajat. táboře Kalunga-Kertsch, Krym, Ukrajina
Frisch Herbert 5.3.1925 Vojín 26.8.1944 Padl během útoku na Francii
Gebhardt Otto 31.5.1908 Desátník 21.4.1943 Padl u Pillau, Kaliningrad, Rusko
Geipel Rudolf 30.6.1920 Desátník Padl ve Francii
Häupl Gustav 18.8.1917 Štábní svobodník 6.7.1945 Zemřel v ruském zajat. táboře ve Vorošilovgradu, Ukrajina
Heidler Hermann 8.5.1922 Ženista 19.6.1942 Padl v Sevastopolu, Ukrajina
Hofman Erich 15.1.1920 Desátník 12.5.1943 Padl v prostoru Spass-Demensk/Rusko
Hofmann Reinhold 29.12.1918 Svobodník 1.9.1941 Pohřešován od 3. 10. 1941
ve Smolensku, Rusko
Hofmann Ernst ? Vojín Pohřešován ?
Hofmann Franz ? Vojín Pohřešován ?
Hofmann Rudolf ? Vojín Padl ?
Hoyer Franz ? Vojín Padl ?
Istok Josef ? Vojín Pohřešován ?
Jäckel Christof 24.10.1893 Vojín 1945 Pohřešován od 19. 1. 1945
v prostoru Poznaň, Polsko
Jäckel Max ? Vojín Pohřešován ?
Keller Arno ? Vojín Pohřešován Pohřešován v Jugoslávii
Klier Rudolf 7.6.1906 Štábní svobodník Pohřešován Pohřešován od 9. 1. 1945
mezi Radomem a Kielcem, Polsko
Korndörfer Kurt 28.4.1920 Střelec 25.1.1942 Padl v prostoru Juchnov, Rusko
Kropf Otto Reinhold 24.3.1907 Vojín 17.11.1944 Zemřel u Vidiny, Bulharsko
Künzel Herbert 26.5.1911 Desátník 25.10.1943 Padl u Vysokopole na nádraží
Apollonovka, Ukrajina
Künzel Herbert 16.10.1925 Svobodník 30.1.1945 Padl u Königsbergu / Kaliningrad, Rusko
Luding Emil 20.4.1911 Desátník 3.10.1942 Padl u Aleševa, Rusko
Luding Willi 28.2.1922 Vojín 19.5.1943 Pohřešován v Maďarsku
Martin Erwin 18.2.1914 Vojín 4.10.1945 Zemřel v Oldenburgu na cestě
z anglického zajetí.
Martin Hermann 4.12.1900 Desátník 25.2.1945 Padl v Podbrežje, Bosna-Hercegovina
Martin Richard 18.4.1913 Rotný 26.12.1940 Neštěstí v Saint Pierre sur Dives, Department Calvados, utopil se v řece Dives v 21.30 hod., Francie
Martin Robert 25.7.1908 Vojín 5.4.1944 Zemřel v Glebovce, Rusko
Martin Rudi 19.12.1915 Desátník 12.9.1941 Padl u Smolenska, Rusko
Martin Willi 30.11.1898 Vrchní šikovatel polního četnictva 19.11.1943 Zemřel v polním lazaretu Idriza, Rusko
Meiler Robert 4.4.1920 Desátník 2.9.1941 Padl u Vorovskova, Ukrajina
Müller Arno 9.6.1910 Strážmistr 3.4.1942 Padl v Okolize, Rusko
Müller Ernst 3.7.1883 Civilista 20.4.1945 Těžce zraněn ve Friedersreuthu dělostřeleckou palbou Američanů,
zemřel po amputaci nohy v Bad Elsteru
Müller Erwin 19.4.1913 Desátník 5.5.1944 Zraněn a zemřel v Bad Ischlu, Německo
Müller Erwin 29.4.1926 Vrchní granátník 11.12.1944 Padl v Szada, Maďarsko
Müller Ewald 1884 Civilista 15.1.1948 Zemřel ve Friedersreuthu při nehodě během odsunu.
Müller Max 01.09.1891 Civilista 20.6.1946 Zemřel v Aši při nehodě během návratu od
pracovního oddílu zřízeného českou armádou.
Müller Walter ? Vojín Padl ?
Müller Herbert 12.7.1913 Velitel roty 5.3.1945 Padl u Nagybajomu, Maďarsko
Müller Adolf 28.10.1907 Desátník 16.1.1944 Padl u Tatarky, Bělorusko
Penzel Ernst 6.12.1902 Desátník 20.4.1947 Zemřel v zajateckém táboře v
Atkarsku u Saratova, Rusko
Penzel Ernst ? Vojín Pohřešován ?
Puchta Arno 9.7.1923 Vojín 20.9.1943 Pohřešován in Rusko
Rausch Ernst ? Vojín Zemřel ?
Rogler Rudi 25.2.1914 Desátník 25.1.1945 Zemřel v Kropinsku, Rusko
Rogler Erich 12.11.1910 Vojín 2.5.1945 Padl ve Wittenbergu/n.Labem, Německo
Rogler Hubert 18.9.1913 Vojín 1.2.1942 Padl v Rusku
Sattler Anton 31.3.1907 Desátník 14.1.1945 Padl u Zvolenu, Slovensko
Uebel Oswald 12.9.1916 Četař 24.3.1945 Padl při leteckém náletu v Erdingu, Německo
Uebel Max 31.10.1908 Desátník 30.10.1941 Zemřel v zajat. lazaretu 1/601 Nikolajev, Ukrajina
Ullrich Karl ? Vojín Padl ?
Wettengel Herbert 13.1.1925 Vrchní desátník 4.7.1944 Padl ve Swidnu u Pinska, Bělorusko
Wilfert Arno 25.9.1913 Četař Pohřešován od konce 1944 u Minska/Rusko
Wunderlich Fritz 20.12.1912 Svobodník 9.6.1940 Padl ve Francii
Zäh Hermann 9.6.1911 Vojín 1.4.1945 Padl u Břeclavi, Česko
Zöbisch Hubert 10.1.1911 Desátník 16.11.1941 Padl u Mcenska, Rusko
Zöbisch Robert 6.5.1915 Desátník 26.6.1941 Padl u Pozdziaczi, Polsko

 

Oběti v koncentračních táborech

Badmüller Wilhelm 07.12.1898 Civilista, vězeň č. 31825 27.9.1939 Zemřel v KT Mauthausen,
od 22.12.1938 KT Dachau, poté Mauthausen
Zeitler Hubert Otto 23.10.1899 Civilista, vězeň č. 5809 28.1.1944 Zemřel v KT Buchenwald

Zdroj: Ernst Franke / Cheb

Kontakt: thonbrunn@gmail.com ⁄ © Slavomír Michalčík 2014