Haslau / Hazlov II.

Oběti 2. světové války

Předchozí strana 2/3Následující strana

V souvislosti s 2. světovou válkou zemřelo 178 hazlovských občanů - to odpovídalo cca. 6,4% tehdejšího počtu obyvatel Hazlova. Všichni jsou abecedně uvedeni v níže uvedené tabulce.

Feldgräber-II-WW

Ilustrační foto

 

Příjmení Jméno Narozen Hodnost,
jednotka
Padl
/pohřešován
Místo úmrtí
Adler Erich 31.01.1921 Grenadier 01.04.1945 Gefallen bei Eisenstadt, Österreich
Albert Georg 11.11.1924 Grenadier 02.08.1943 Verwundet bei Belgorod, Rußland.
Gestorben im Reservelazarett Krakau, Polen.
Albert Hermann 18.06.1920 Soldat 09.03.1945 Gestorben im Kriegsgefangenenlager 56/5 Gomel, Belarus
Allesch Otto 28.12.1911 Unteroffizier 23.03.1946 Gestorben im Kriegsgefangenenlazarett Precko, Kroatien
Bär Erich 21.07.1907 Obergefreiter 06.08.1944 Gestorben im Kriegslazarett 4/571 Birkenruh, Lettland
Bär Georg 23.04.1911 Oberreiter 01.02.1944 Vermisst in der Südukraine
Bareutder Alfred 27.08.1928 Soldat 30.04.1947 Gestorben im Kriegsgefangenenlager
Lemberg / Lwow, Ukraine
Bareutder Ernst 03.05.1924 Grenadier 20.07.1944 Gefallen bei Kuznica / Küsfeld in Polen
Bareutder Hans 20.09.1915 Oberleutnant,
10. Infanterie-Division (mot.)
27.09.1941 Gefallen am Südausgang Tolstoje, Ukraine
Bareutder Johann 31.12.1925 Gefreiter 23.08.1944 Gefallen bei Zagares, Litauen
Bauer Hans 29.8.1896 Unteroffizier 20.10.1944 Gestorben im Reservelaz.II Regensburg, Deutschland
Bauer Lorenz 28.09.1915 Unteroffizier,
46.Infanterie Division
02.03.1942 Gefallen bei Korpetsch, Kertsch, Ukraine
Bauer Michael 28.07.1902 Gefreiter 06.12.1943 Gestorben am Hauptverbandsplatz im Sanko 1/340,
Ukainski, Chodovy, Ukraine
Bauer Wilhelm 10.10.1922 Gefreiter,
216 ID
15.12.1942 Gefallen bei Bolshoe Kropotowo,
Sytschewka, Rußland
Baumann Alfred 21.08.1927 Soldat 09.11.1945 Gestorben in russischer Kriegsgefangenschaft
in Frankfurt/Oder, Deutschland
Baumgärtel Eduard 13.10.1907 Polizei-Hauptwachtmeister 28.04.1943 Gefallen bei Kottlau – Polen,
im Polizeieinsatz von Partisanen erschossen
Baumgartl Georg 22.02.1910 Grenadier 10.11.1943 Gefallen bei Iwankow, Ukraine
Baumgartl Wilhelm 16.05.1924 Gefreiter 22.09.1944 Gestorben in Jülich, Deutschland
Becker Franz 01.10.1905 Unteroffizier 01.03.1943 Gestorben im russ. Eisenbahn
Lager in Astrachan, Rußland
Beer Erwin 14.06.1913 Gefreiter 31.07.1941 Gestorben im Sankp. 2/198 in Malin, Ukraine
Bechstein Hermann 11.03.1922 SS-Unterscharführer 27.01.1944 Gefallen bei Luck, Ukraine
Beutl Alfred 23.05.1926 Fahnenjunker 11.05.1945 Gestorben in Windhag 4,
St. Pölten, Österreich
Beutl Heinrich 18.04.1901 Stabsgefreiter 01.01.1945 Vermisst bei Warschau / Narew Brückenkopf, Polen
Biedermann Alfred 06.03.1920 Unteroffizier, Luftwaffe 11.09.1944 Vermisst in Süd Frankreich, südwestl.
Grammont Höhe 524, an der Grenze zwischen
De Haute Saone und Doubs
Biedermann Ignaz 11.03.1910 Unteroffizier 06.03.1943 Gefallen bei Ploskoja / Bjeloj, Rußland
Biedermann Josef 29.09.1921 Gefreiter 10.05.1943 Vermisst in Rußland
Blei Adolf 12.11.1925 Jäger 16.07.1944 Gefallen bei St. Lo, Frankreich
Bodenstein Franz 12.09.1909 Soldat 13.04.1944 Gefallen bei Odessa, Ukraine
Böhm Adolf Obergefreiter,
Luftwaffe
18.07.1944 Gefallen in Italien
Böhm Georg 27.10.1922 Soldat 01.02.1945 Vermisst in Kurland, Lettland
Böhm Johann 20.02.1927 Grenadier,
Luftwaffe
05.03.1945 Gefallen bei Liebenrose, Krs. Lübben, Deutschland
Böhm Rudolf 02.03.1922 Obergefreiter,
Luftwaffe
14.03.1945 Gefallen bei Breslau-Gandau,
beim Zusammenstoss zweier Flugzeuge abgestürtzt, Polen
Bohmann Johann 08.07.1923 Soldat,
Luftwaffe
1943 Vermisst in Rußland
Bolleininger Josef 08.05.1901 SS-Unterscharführer 04.1945 Vermisst
Brandl Leonhard 26.07.1920 Unteroffizier 22.06.1944 Gestorben an einer Kriegsverletzung in Italien
Brogl Franz 10.07.1923 Unteroffizier,
Fallschirmjäger,
Luftlande-Sturmregiment,
IV. Bataillon
20.05.1941 Gefallen bei Malemes, Kreta, Griechenland
Dorn Johann 06.03.1904 Oberschütze 17.09.1944 Gefallen bei Kusieta, Polen
Dürbeck Adolf 14.06.1922 Obergefreiter,
Luftwaffe
22.02.1945 Gestorben in Prag XIX, Tschechien
Eckert Wenzel 12.02.1921 Schütze,
183. Infanterie Division
03.10.1941 Gefallen bei Yelnya,
Ueshoda, Filimony, Rußland
Fickl Anton 11.09.1909 Soldat 17.07.1944 In Rußland vermisst
Fischer Anton 19.04.1919 SS-Unterscharführer,
SS-Panzer-Division Das Reich
20.08.1943 Gefallen bei Mirnoje,
Scharowka, Charkow, Ukraine
Frangen Heinrich 13.03.1910 Unteroffizier,
16. Panzer-Division
12.01.1945 Vermisst Raum Kielce - Petrikau - Glogau, Polen
Frank Adam 07.09.1904 Gefreiter,
46.Infanterie Division
27.10.1941 Gefallen bei Kr.S.St.Cherson, Ukraine
Frank Adam 10.08.1909 Unteroffizier 12.09.1946 Gestorben in Asch an den Folgen
einer Granatsplitterverwundung
Frank Georg 26.02.1911 Obergefreiter 28.10.1944 Gestorben in Karlsbad Res.Lazarett
Friedl Rudolf Wolfgang 22.02.1925 Soldat 25.10.1944 Rußland vermisst
Fuchs Andreas 26.04.1907 Soldat 29.07.1944 Gefallen bei Lemberg / Lvov, Brodi, Ukraine
Fuchs Friedrich 20.03.1917 Soldat 24.01.1945 Vermisst bei Namslau, Bernstadt, Mimken, Oels, Polen
Gaschnitz Alexander Wilhelm 04.08.1922 Obergefreiter 23.07.1944 Gestorben in St. Lo, Kriegslazarett 3/612, Frankreich
Goldschald tdeodor 18.07.1920 Gefreiter 08.05.1942 Gestorben am Hauptverbandsplatz in Miljatino / Wyshne, Rußland
Goldschald Wilhelm 26.05.1912 Obergefreiter,
46.Infanterie Division
25.09.1941 Gefallen bei Höhe 7,1 b. Perekop/Krim, Ukraine
Goldschalt Karl 15.07.1922 Obergefreiter 12.11.1944 Gefallen beim untergang des Schlachtschiffes
Tirpitz vor Tromsö, Norwegen
Grüner Josef 20.12.1917 Gefreiter 22.05.1942 Gefallen bei Charkow, Ukraine
Grüner Willi 22.01.1920 Obergefreiter,
Flieger
15.08.1941 Gefallen auf Feindflug 4 km
vom Flugplatz in Bojary, Belarus
Grüner Wilhelm 28.12.1920 Unterfeldwebel,
Luftwaffe
15.05.1945 Gestorben im Res.Lazarett, Lambach, Österreich
Hackl Andreas 18.12.1923 Obergefreiter 12.08.1944 Gefallen bei Grajewo,
Bez. Bialystock, Polen
Hahn Adolf 14.07.1910 Obergefreiter,
183. Infanterie Division
16.01.1942 Gefallen bei Wereja, 111 km südwestlich von Moskau, Rußland
Hammer Karl 01.09.1920 Gefreiter 02.1945 Gestorben in Kriegsgefangenschaft Miansk, Rußland
Herkner Wilhelm 25.07.1922 Obergefreiter,
Luftwaffe
26.09.1944 Vermisst bei Vezemniaki/Lettland
Herrmann Georg 28.08.1916 Oberfeldwebel,
41. Infanterie-Regiment
24.12.1945 Gestorben im Kriegsgefangenenlager 7362/3 Stalingrad, Rußland
Herrmann Josef 09.12.1901 Obergefreiter 28.12.1945 Gestorben im Kriegsgefangenenlager
in Berditschew bei Shitomir, Ukraine
Höllering Andreas 28.12.1920 Flieger,
Luftwaffe
13.04.1942 Gefallen bei Stangenwald bei Nagatkino/Illmensee, Rußland
Holter Johann 13.05.1922 Obergefreiter 29.06.1944 Schwer verletzt 6 km östl.der Bahnstrecke
Oldensaal, Niederlande. Im Lazarett Gronau gestorben.
Holter Rudolf 26.12.1897 Gefreiter 03.02.1942 Gestorben in Welikije-Luki,
Hauptverbandsplatz Sanko. 1/181, Rußland
Holter Wenzl 07.02.1900 Obergefreiter 12.01.1945 Gefallen bei Radom, Zwolen, Polen
Hörla Franz 25.09.1915 Obergefreiter 25.02.1942 Gefallen bei Prochody, westl. Juchnow, Rußland
Hornof Josef 12.02.1904 Gefreiter 01.03.1945 Gefallen bei Kurland-Orukote, Lettland
Hubatschek Adolf 10.04.1922 Unteroffizier 27.05.1944 Gefallen bei Facuti, Rumänien
Hubatschek Alfred 30.11.1923 Gefreiter 10.10.1943 Gefallen bei Melitopol, Ukraine
Hubatschek Georg 26.10.1900 Schütze 25.08.1941 Gestorben in Bamberg, Deutschland
Hüller Johann Andreas 26.10.1912 Gefreiter 13.05.1942 Gefallen bei Dmitrijewka, Charkow, Ukraine
Hupfauf Willi 1916 Obergefreiter, 98. Infanterie Division, 1. Komp., FPN 29760B 17.12.1944 Gefallen bei St. Antonio, Italien
Ittner Franz 09.02.1909 Unteroffizier 12.01.1946 Gestorben in Senjski-Rudnik, Serbien
Kaim Josef 26.06.1923 Gefreiter, Luftwaffe 15.03.1945 Gefallen bei Saarbrücken
Kirschneck Adolf 10.03.1921 Obergefreiter 07.01.1944 Gestorben im Lazarettzug 647 bei Tarnopol, Ukraine
Kirschneck Edwin 27.07.1923 Gefreiter 01.03.1945 Gefallen im Mittelabschnitt
Kirschneck Otto 28.03.1926 Jäger 25.07.1944 Gefallen in der Normandie St.Lo, Frankreich
Kirschneck Richard 02.01.1918 Unteroffizier 19.05.1944 Gefallen bei St.Cyprien, Frankreich
Knöttner Richard 20.03.1909 Obergefreiter 01.03.1945 Vermisst in Ostpreussen, Königsberg / Kaliningrad, Rußland
Kohl Ernst 24.10.1925 Schütze 09.05.1947 Gestorben im Revier des Kriegsgefangenenlagers 7081/4 Woronesh, Rußland
Köhler Adam 03.04.1914 Gefreiter 01.05.1944 Vermisst bei Alma Tamak, Sewastopol, Krim, Ukraine
Köhler Ernst Rudolf 09.04.1909 SS-Unterscharführer,
3. SS-Panzergrenadier-Division „Totenkopf“,
SS-Pz. Gren.Rgt.5. Totenkopf
21.08.1943 Gefallen bei Kolontajew, 100 km westlich Charkow, Ukraine
Köhler Rudolf Karl Ernst 19.12.1912 Obergefreiter 30.06.1947 Gestorben im I. Kriegsgefangenenspital 5849 Brest-Litewsk, Belarus
Koch Johann 13.05.1907 Obergefreiter 11.09.1943 Gestorben im Kriegslazarett 3/685 Dnepropetrovsk, Ukraine
Kolitsch Ernst 08.08.1918 Obergefreiter 05.08.1944 Gefallen bei Wielopole, Polen
Kollmann Hermann 02.06.1914 Gefreiter 04.10.1941 Gestorben im Kriegslazarett 2/605 in Orscha, Belarus
Kolmschlag Franz 10.08.1910 Obergefreiter 01.08.1944 Gefallen bei einem Partisanenüberfall im E. Werk. Pruszkow, Polen
Kolmschlag Gustav 23.03.1912 Unteroffizier 25.03.1942 Gefallen in Rußland
Kolmschlag Johann 23.12.1912 Unteroffizier 25.03.1942 Gestorben im Sanko. 1/81 Hauptverbandsplatz Waskowo, Krs. Olenin, Rußland
Kolmschlag Karl 14.09.1908 Stabsgefreiter 19.02.1946 Gestorben in englischer Kriegsgefangenschaft in Kiel, Deutschland
Köstler Georg 09.11.1922 Soldat 04.02.1944 Gefallen in Rußland
Kraus Adam 14.06.1910 Obergefreiter 06.09.1943 Gefallen in Rußland
Kraus Vitus 29.11.1925 SS-Rottenführer 19.04.1945 Gefallen bei Buchholz, Calau, Niederlausitz, Deutschland
Kraus Wilhelm 09.01.1905 Unteroffizier 01.10.1944 Gestorben im Kriegslazarett Appeldorn, Niederlande
Künzel Johann 26.11.1915 Unteroffizier 13.07.1944 Gefallen bei Chebkow, Belarus
Künzl Eduard 21.02.1909 Unteroffizier 20.06.1944 Gefallen bei Pieve Petroia, Italien
Lang Josef 08.09.1913 Obergefreiter 06.01.1942 Gestorben im Kriegslazarett 2/531 mot. Wjasma, Rußland
Langheinrich Josef 09.10.1919 Gefreiter, Luftwaffe 01.01.1943 Gefallen in Stalingrad, Rußland
Leutner Adam 04.04.1926 Flieger, Luftwaffe 23.07.1944 Gefallen bei Perpignan, Frankreich
Leutner Alfred 1924 Soldat 1944 Gestorben in Perpignan, Frankreich
Leutner Johann 1900 Unteroffizier, Luftwaffe 23.04.1945 Gefallen bei Gotda, Deutschland
Lüftner tdomas 18.06.1917 Obergefreiter 30.07.1941 Gefallen bei Propoci, Krasnaja Sloboda, Belarus
Mähner Ernst 09.11.1922 Gefreiter 12.12.1943 Gefallen bei Mederowo, Ukraine
Maier Hans 01.09.1920 Obergefreiter, Luftwaffe 2.1945 Gestorben im Kriegsgefangenenlager Miansk, Rußland
Manner Adolf (Adam) 19.04.1927 Obergefreiter 17.04.1945 Gefallen bei Dessau, Deutschland
Möschl Adam 29.12.1923 Soldat, 44. Infanterie Division 29.08.1942 Gefallen bei Sirotinskaja, Stalino, Rußland
Müller Georg 14.10.1916 Obergefreiter 02.09.1941 Gefallen bei Karoch, Werba Süd, Ukraine
Müller Georg 31.07.1921 Soldat 21.08.1944 Vermisst in Rumänien
Müller Johann 09.05.1900 Soldat 15.03.1946 Gestorben im Kriegsgefangenen-Speziallazarett 2929 Nishnij Tagil III, Rußland
Müller Johann 23.03.1920 Gefreiter 10.02.1943 Gefallen bei Puzachi, Rußland
Müller Josef 03.09.1910 Grenadier, Afrika-Korps 17.03.1943 Gefallen in Tunesien
Müller Josef 03.03.1923 Gefreiter, Luftwaffe 06.03.1944 Gefallen nördl. Gorodenka/ Kuningaküla bei Narwa, Estland
Neubert Josef 29.02.1908 Unteroffizier, 46. Infanterie Division 31.12.1941 Gefallen bei Kem-Kolodesay, Kertsch,Krim, Ukraine
Ohrner tdeodor 10.08.1905 Feldwebel 01.01.1943 Gefallen bei Stalingrad, Rußland
Östereicher Hans 24.04.1920 Unteroffizier, Luftwaffe 31.07.1944 Gefallen bei Kumriptakowo, Rußland
Ott Hans 1922 Soldat ? Gestorben durch eine Minnenexplosion
in Kriegsgefangenschaft, Österreich
Pfeiffer Johann 20.06.1908 Soldat 22.08.1944 Vermisst in Rumänien
Pfeiffer Rudolf 09.12.1917 Feldwebel,
Luftwaffe
Feldersatz-Bataillon 11
03.1945 Gefallen bei Ezceck/Esseg, Kroatien
Pfortner Christof 07.01.1908 Stabsgefreiter 01.01.1945 Gefallen bei Dubnik, Slowakische Republik
Pickl Gustav 18.01.1898 Feldwebel,
Kriegsmarine
09.09.1944 Gefallen in Montceu les Minnes, Frankreich
Pöllmann Adolf 01.02.1909 Obergefreiter 1944 Gefallen bei Rschew, Rogatschev östlich von Bobruisk, Belarus
Procher Anton 07.02.1919 Unteroffizier 06.02.1943 Gefallen Ostw. Lobowsky-Dwory, Kursk, Rußland
Reichel Josef 06.06.1910 Unteroffizier,
Luftwaffe
09.01.1944 Gefallen Nördl. Sabali, Sokolniki, Vitebsk, Belarus
Reichenauer Rudolf 19.09.1907 Gefreiter 26.02.1944 Gefallen bei Kowel, Ukraine
Reichenberger Richard 19.09.1913 Obergefreiter 07.11.1941 Gefallen 2 km nördl. Petrowskij/ Woroschilowgrad, Ukraine
Reichl Adolf 24.10.1919 Feldwebel 16.04.1944 Gefallen 1 km westl. von Dubowa, Ukraine
Reinold Johann 26.09.1901 Soldat 1945 Gefallen in Ostpreussen
Riedl Adolf 03.04.1905 Unteroffizier, Luftwaffe 1945 Vermisst
Riedl Josef 04.10.1913 Gefreiter 17.08.1942 Gestorben im Sanko. Lazarett 2/175 Woronesch, Hauptverbandsplatz, Rußland
Rietsch Johann 11.08.1906 Soldat 01.08.1944 Vermisst in Rußland
Rössler Adam 10.11.1914 Stabsgefreiter 05.08.1944 Gefallen in Frankreich
Rubner Georg 23.01.1901 Gefreiter 09.04.1945 Gefallen bei Berlin, Deutschland
Rubner Richard 20.02.1907 Gefreiter 01.01.1945 Gefallen bei Radom, Zwolen, Polen
Rubner Wilhelm 10.09.1916 Obergefreiter, Afrika-Korps 03.03.1943 Gefallen in Tunesien
Rubner Willi 1915 Gefreiter, Afrika-Korps 1943 Gefallen in Tunesien
Schimmer Otto 04.10.1921 Gefreiter
Schindler Alois 16.11.1911 Soldat 14.09.1944 Vermisst in Estland
Schindler Lorenz 12.07.1923 Pionier 17.08.1942 Gefallen südostw. Von Nowo-Ramuschewo, Kessel von Demjansk, Rußland
Schlicker Johann 22.11.1908 Soldat 01.01.1945 Vermisst bei Warschau / Narew Brückenkopf, Polen
Schmidt Rudolf 20.04.1926 Soldat 22.11.1944 Gefallen im Osten
Schöner Friedrich 14.03.1919 Obergefreiter 08.03.1944 Gefallen bei Tschernjawka, Belarus
Schulz Karl Heinz 14.11.1917 Feldwebel,
Luftwaffe
19.07.1943 Gefallen bei Orel, Stukaflieger, abgestürtzt, Rußland
Schumm Adam 08.06.1911 Soldat 04.08.1941 Gefallen bei Duseforka, Rußland
Sperber Johann 18.02.1910 Stabsgefreiter 27.07.1944 Gefallen bei Lubice, Polen
Stepanek Ernst 30.05.1920 Stabsgefreiter 01.04.1944 Vermisst auf der Halbinsel Kertsch/Krim, Ukraine
Stingl Johann 31.08.1909 Obergefreiter,
Luftwaffe
18.03.1943 Gefallen bei Soroca, Moldawien
Stöcker Georg 17.03.1916 Soldat 28.05.1944 Gefallen bei Monte Cassino, Italien
Strunz Karl 06.11.1919 Feldwebel
Nachtjäger
02.01.1944 Gefallen bei Niederroden/Aschaffenburg, abgestürtzt, Deutschland
Suchanek Johann 04.10.1919 Flak-Kannonier,
Flak Batterie 137
12.10.1939 Gestorben im Reservelazarett Angermünde /Rostock durch Unfall, Deutschland
Suchanek Johann 29.11.1901 Unteroffizier, 15.09.1945 Gestorben in Kriegsgefangenschaft in Sewastopol, Krim, Ukraine
Swarowsky Benno 28.09.1922 Oberschütze 14.05.1942 Gestorben im Feldlazarett 162 Merefa, Ukraine
Tauber Adolf 23.02.1923 Arbeitsmann, RAD Abtlg. K2/373 04.09.1941 Gefallen bei Staraja Russa, Rußland
Tauber Josef 20.06.1908 Soldat Gefallen
Tschinkel Rudolf 02.12.1921 SS-Rottenführer 13.10.1943 Gefallen bei Gruschewo am Dnjepr, Ukraine
Turban Arnold 29.06.1922 Unteroffizier, Flieger, Luftwaffe 01.09.1943 Vermisst, von Feindflug nicht zurückkegehrt, Rußland
Uhl Johann 20.11.1911 Obergefreiter 09.05.1942 Gestorben auf der Insel Sarc, Jugoslawien
Uhl Johann 17.08.1915 Stabsgefreiter 18.01.1944 Vermisst in Salje, südlich Paritschi, Rußland
Uhl Karl 06.11.1914 Obergefreiter, 3. Eisenbahn-Pionier-Lehr-Kp 25.05.1942 Gefallen bei Höhe 1 km westl. Nikolajewka, Isjum, Ukraine
Uhl Rudolf 24.04.1912 Obergefreiter 17.08.1945 Gestorben im Kriegsgefangenenlager 200/4 Turowskaja (Dorosowskaja), Rußland
Uhlschmidt Johann 01.04.1917 Obergefreiter 17.04.1942 Gefallen im Pennawald, Staraja Russa, Rußland
Vogel Walter 09.09.1921 Obergefreiter,
Luftwaffe
25.02.1945 Gefallen bei Xanten, Niederrhein, Deutschland
Vogl Adam 27.12.1897 Volkssturmmann 01.01.1945 Vermist in Krakau, Saybusch, Polen
Vogl Martin 13.03.1907 Obergefreiter 20.07.1942 Gefallen bei Ramuschewo, (Kessel von Demjansk), Rußland
Voglsang Georg 15.06.1913 Gefreiter 11.12.1941 Vermisst bei Rossoschnoje, Grinewka / Moskau, Rußland
Wagner Alois 25.02.1924 Soldat 5.Kompanie,
Grenadier Regiment 587,
320.Infanterie Division
23.01.1943 Gefallen auf der Höhe 204,4 bei Nyanchino, Ukraine
Wagner Georg 08.02.1900 Obergefreiter 10.01.1944 Gefallen bei Dünaburg/Daugavpils, Lettland
Wagner Georg 15.06.1913 Soldat,
262.Infanterie-Division
11.12.1941 Vermist zwischen Nowosil und Jelez, Rußland
Wagner Josef 28.02.1920 Obergefreiter 29.03.1944 Gefallen in Rußland
Wagner Rudolf 19.09.1920 Wachtmeister
4. Baterie Flak-Regiment 40,
FPN 53906
04.11.1944 Gefallen bei Vecses, Budapest, Ungarn
Walter Anton 24.04.1920 SS-Unterscharführer 03.12.1941 Gefallen bei Moskau, Rußland, 2 km nordostwestlich von Roshdestweno.
Weber Wilhelm 03.11.1906 Gefreiter 02.01.1944 Gefallen ca. 15 km nordostwärts von Sloboda, Kiew, Rußland
Weiss Hans Peter 10.02.1920 Obergefreiter,
212. Infanterie-Division
28.12.1941 Gefallen bei Peterhof, Leningrad, Rußland
Wunderlich Hermann 19.06.1908 Obergefreiter 10.09.1943 Gefallen bei Noworossijsk, Rußland
Zeitler Hermann 08.06.1919 Feldwebel,
Luftwaffe,
HE-177 LK/535731,
Kampfgeschwader 40,
II.Gruppe
08.06.1944 Gefallen in der Normandie, die HE-177 wurde abgeschossen durch ein Mosquito NF.XVII der 456 Sqn. RAF.
Zettelmeißl Anton 08.09.1910 Obergefreiter,
46.Infanterie Division
04.09.1941 Gefallen bei Malaja Kachowka, Cherson, Ukraine
Zettlmeißl Josef 31.08.1912 Gefreiter,
134. Infanterie Division
09.03.1942 Gefallen bei Wesniny, Kzyn, Kaluga, Rußland
Zill Vinzenz 21.10.1913 Stabsgefreiter 14.05.1945 Vermisst 27.6.1944 Shog, Witebsk, Belarus. Gestorben im Kriegsgefangenenlager in Morschansk, Rußland
Ott Adam 29.07.1908 Obergefreiter,
46. Infanterie-Division,
Artillerie-Regiment 114, 5. Batterie
08.09.1941 Gefallen westl. Magila-Wyrsokaja, Ukraine

 

Zdroj: Ernst Franke / Cheb

Nahoru

Kontakt: thonbrunn@gmail.com ⁄ © Slavomír Michalčík 2014