Rossbach / Hranice II.

Oběti 2. světové války

Předchozí strana 2/3Následující strana

V souvislosti s 2. světovou válkou přišlo o život 168 rossbašských občanů. Všechny oběti jsou abecedně uvedeny v následující tabulce.

Polní hroby 2. světové války

Ilustrační foto

 

Příjmení Jméno Narozen Hodnost,
jednotka
Padl
/pohřešován
Místo úmrtí
Adler Josef 02.03.1909 Poddůstojník 22.12.1942 Pohřešován ve Stalingradu, Rusko
Bauer Heinz 25.01.1919 Desátník 09.01.1943 San.Kp. I/57 H.V.Pl. Tačtzinskaja Lkb.68, Stalingrad, Rusko
Bauer Kurt 05.08.1911 Desátník, Afrika Corps 29.12.1942 Padl u Heidous, Tunis
Bauer Rudolf 05.02.1914 Desátník 13.03.1942 Padl u Orel, Rusko
Besenreuther Hermann 24.06.1905 Vrchní střelec 21.08.1943 Padl u Feugarolles, Francie
Besenreuther Max 21.05.1900 Desátník 09.02.1942 Padl u Fjedorovky, Ukrajina
Blank Helmut 18.06.1908 Poddůstojník 06.05.1944 Pohřešován v Alma Tamak, Sevastopol, poloostrov Krym, Ukrajina
Blank Herbert 04.08.1900 Střelec 05.03.1945 Zemřel v Gdaňsku, pol. laz. 775 Fp.č. 39520, Polsko
Blank-Wilfert Hans 09.01.1920 Svobodník 01.10.1941 Pohřešován u Vysokoje, Rusko
Blank-Wilfert Karl 09.01.1920 Svobodník 12.08.1941 Padl 3 km záp. od Rekta, Bělorusko
Brenner Oswin 10.09.1900 Desátník 23.02.1945 Pohřešován v Rumunsku
Brich Werner 23.07.1922 Svobodník 10.04.1945 Padl u Plattensee, Rakousko
Brüx Hugo Josef Hermann 28.03.1926 Vrchní ženista 27.07.1944 Zemřel v pol. nem.1/527 (R.), Nagikörös, Maďarsko
Damisch Alfred 14.11.1909 Desátník 01.09.1943 Pohřešován v Rusku
Damisch Wolfgang 07.08.1891 Voj. policista 28.03.1946 Roßbach, zemřel na válečná zranění
Dietrich Karl 05.10.1904 Strážmistr 06.06.1945 Zemřel v zajetí ve Vjasniki, Rusko
Dölling Max 16.12.1917 Desátník 19.02.1947 Zemřel v zajetí ve Volsku na Volze, Rusko
Dölling Rudolf 02.11.1907 Štáb. svobodník 27.05.1944 Padl u Sevastopolu, Krym, Ukrajina
Dunger Ernst ? Desátník 28.02.1945 Pohřešován u Tempelburgu / Czaplinek, Pomořansko, Polsko
Dunger Gustav 24.11.1919 Rotmistr 21.03.1945 Zemřel v zajetí u Kyjeva, Ukrajina
Eberth Hermann 20.07.1903 Vojín 01.10.1945 Zemřel v zajateckém táboře Osijek, Jugoslávie
Egelkraut Georg 20.05.1903 Desátník
245. pěší divize
02.12.1944 Padl u Mattstallu, Francie
Egelkraut Max 09.03.1913 Desátník 01.08.1944 Pohřešován v Rumunsku
Egelkraut Otto 22.01.1909 Desátník
72. pěší divize
09.03.1943 Padl u Lituš/ Komariči, Rusko
Ficker Rudolf 13.03.1908 Desátník 01.03.1943 Padl u Darnitza, Kyjev, Ukrajina
Fichtner Otto Karl Louis 12.05.1918 Nadporučík 27.06.1941 Padl 2 km již. od Novy-Dvor, Bělorusko
Frank Andreas 07.09.1907 Svobodník 23.01.1945 Pohřešován v Krundorfu u Posen / Oborniki, Polsko
Fuchs Erwin 26.07.1922 Poddůstojník 13.06.1944 Padl v prostoru Udine-Treviso, letecký souboj, Itálie
Fuchs Heinz-Werner 19.02.1919 Poddůstojník 22.02.1945 Padl ve Wiesengrundu u Neustadtu, Slezsko, Polsko
Fuchs Hermann 30.04.1909 Desátník 17.09.1942 Padl v Rusku
Geier Otto 27.11.1907 Desátník 25.05.1945 Zemřel v Altenburgu, Thüringen, Německo
Geier Rudolf 27.10.1910 Poddůstojník 01.03.1945 Pohřešován u Vídně
Geipel Arno 17.03.1925 Svobodník 05.10.1945 Zemřel v Reine, Německo
Geipel Edwin 30.05.1924 Vojín 14.08.1943 Padl u Polenja, severových. od Charkova, Rusko
Gemeinhardt Kurt 09.09.1908 Desátník 13.05.1945 Zemřel v zajateckém táboře 3780 v Kobeljacki u Poltavy, Ukrajina
Großkopf Arno 07.03.1900 Poddůstojník 10.05.1945 Zemřel v Bad Gasteinu v americk. zajetí, Německo
Günther Hermann 14.12.1899 Poddůstojník 24.06.1944 Zemřel v Glivin/Borissov, Bělorusko
Günther Max 17.06.1897 Desátník 09.09.1945 Zemřel v Gravanches, Clermont Ferrand, Francie
Günther Max 06.02.1903 Desátník 13.01.1945 Pohřešován u Kielce / Lysa Gora, Polsko
Günther Robert 26.04.1914 Desátník 03.10.1943 Padl u Melitopolu, Ukrajina
Häckel Max 20.12.1908 Vojín 01.11.1943 Pohřešován v prostoru Dněpropetrovsk, Ukrajina
Hartbauer Erwin 21.09.1907 Poddůstojník 24.06.1949 Zemřel na válečná zranění v Mnichově
Häupl Karl 26.01.1921 Poddůstojník 10.06.1944 Pohřešován u Cherbourgu, Francie
Haußner Gustav 21.06.1902 Svobodník červen 1944 Pohřešován v Rusku
Helgert Georg 21.05.1914 Desátník 05.12.1942 Padl u Stalingradu, Rusko
Hendel Rudi 02.03.1914 Poddůstojník, Afrika Corps 06.09.1942 Padl u Tuka, Egypt, Afrika
Hertrich Hubert 27.04.1921 Četař SS 22.11.1941 Padl v Rusku
Hetz Robert 31.03.1903 Vrchní strážmistr voj. policie 04.01.1946 Zemřel v Jugoslávii
Hofmann Erich 11.05.1921 Vojín 17.05.1944 Zemřel u Tiraszor, Rumunsko
Hofmann Herbert 03.07.1924 Vojín 08.07.1943 Padl u Jastrebovo, Rusko
Hofmann Max 19.05.1904 Svobodník 18.09.1942 Zemřel v pol. nem. Alexandrovka, Stalingrad, Rusko
Hofmann Robert 10.11.1916 Poddůstojník 20.10.1944 Pohřešován u Bělehradu, Jugoslávie
Hofmann Robert 27.03.1908 Desátník 31.12.1944 Zemřel v zajat. táboře IV b.Orsk, Sibiř, Rusko
Hofmann Robert 09.10.1905 Poručík 31.12.1945 Zemřel v Trština
Hofmann Josef ? Desátník ? Pohřešován od 1945
Hundhammer Hans Wilhelm 02.04.1924 Vrchní spojař 23.12.1944 Padl u Frauenbergu, Kuronsko, Lotyšsko
Hundhammer Herbert 14.04.1913 Vojín Listopad 1946 Zemřel během návratu z ruského zajetí
Hundhammer Karl 23.02.1911 Vrchní strážmistr 30.06.1944 Pohřešován v Bělorusku
Hundhammer Max 19.05.1908 Střelec 08.06.1940 Padl u Attichy, Francie
Jäckel Edwin 26.03.1918 Vrchní střelec 10.10.1941 Padl u Smolenska, Rusko
Jäckel Otto 10.06.1906 Poddůstojník 24.04.1945 Zemřel v Hagenow, Mecklenburg, Německo
Keller Hermann 21.05.1927 Námořní kadet 26.05.1946 Zemřel v anglickém zajetí v Marne,
Schleswig-Holstein, Německo
Keller Wilhelm 14.01.1908 Desátník 08.08.1946 Zemřel v zajetí, Jenakijevo Donbas, Ukrajina
Kern Herbert Otto 17.12.1917 Desátník 19.05.1942 Zemřel v pol. nem. Sanko.1/46 Bogerovo u Kerče, Ukrajina
Kern Hermann 17.04.1910 Desátník 25.12.1943 Padl u Maiskij, Bělorusko
Kölbel Emil 13.01.1917 Desátník 30.12.1942 Pohřešován ve Stalingradu, Rusko
Korndörfer Rudolf Karl 11.01.1915 Poddůstojník 01.03.1945 Pohřešován u Ratibor-Rybnik, Wernersdorf, Hor. Slezsko, Polsko
Krippendorf Ernst ? Vojín 16.01.1944 Padl v Rusku
Krippner Franz ? Voj. policie ? ?
Kugler Rudolf 15.01.1917 Poddůstojník 22.06.1944 Pohřešován u Vitebska, Bělorusko
Künzel Ernst Reinhold 10.04.1921 Vojín 01.12.1944 Pohřešován u Modlin, Polsko
Künzel Gustav 26.06.1909 Svobodník 28.12.1941 Zemřel v pol. nem. 2/198 Maloyaroslavets u Moskvy, Rusko
Künzel Gustav 23.12.1913 Poddůstojník 16.01.1943 Padl v Itálii
Künzel Kurt 18.10.1905 Poddůstojník 10.04.1944 Padl u Ostrov, Rusko
Künzel Max 17.05.1905 Desátník 22.12.1941 Pohřešován v Posharki, Rusko
Künzel Max 03.01.1904 Letec 06.04.1945 Padl u Würzburgu, Německo
Künzel Otto 20.05.1920 Štáb. svobodník 15.11.1943 Padl u Černjachov, Ukrajina
Künzel Willi 21.02.1904 Desátník 26.03.1945 Padl u Schwabachu, Polsko
Küß Gustav 06.06.1925 Svobodník 29.12.1944 Zemřel v Danzig-Neufahrwasser, pol. lazar. mot. 775, Polsko
Landschulz Karl 17.11.1903 Desátník 26.04.1945 Padl u Potsdam, Německo
Ludwig Max 29.11.1912 Svobodník 03.01.1943 Pohřešován ve Stalingradu, Rusko
Ludwig Rudolf 17.12.1914 Svobodník 05.08.1944 Pohřešován u Malkov, Rusko
Maier Josef 11.04.1905 Svobodník 26.02.1942 Pohřešován u Korkodinovo, Moskva, Rusko
März Ernst 30.01.1909 Štáb. svobodník,
46. pěší divize, 8. Batterie
27.04.1947 Pohřešován in zajetí, Rusko
März Ferdinand 30.12.1904 Střelec 16.01.1942 Zemřel v Levieluzie,
Sanko 2/291 pol. laz. 6/542, Lublaň, Rusko
Mehnert Albert 09.03.1907 Štáb. svobodník 01.07.1944 Pohřešován u Sluck-Minsk, Bělorusko
Mehnert Egon 24.05.1906 Desátník 06.03.1944 Pohřešován u Nikolajeva, Rusko
Mehnert Rudolf 05.06.1915 Poddůstojník 10.01.1942 Zemřel v Sorokino v pol. nem. 2/238, Rusko
Moll Herbert 27.07.1909 Desátník 15.11.1944 Zemřel v lazaretu Priština, Kosovo
Moll Karl 18.09.1916 Poddůstojník 31.12.1944 Pohřešován v Bobruisk, Bělorusko
Moll Max 08.02.1914 Štáb. svobodník 21.11.1944 Padl u Szirak, Maďarsko
Moll Otto 22.01.1914 Štáb. svobodník 08.01.1945 Pohřešován u Kielce, Lysa Gora, Polsko
Mühling Erwin 25.04.1910 Desátník,
46. pěší divize
01.11.1941 Padl na Krymu, Ukrajina
Mühling Herbert 17.06.1907 Zollassistent 06.10.1943 Padl u Lutschno, Laibach, Slovinsko
Mühling Julius 24.05.1907 Desátník 13.09.1941 Padl u Terny Spendzharova, Ukrajina
Mühling Reinhold 20.09.1908 Desátník 15.02.1942 Zemřel v pol. nem. Sanko 1/17
v Borissenki, Rusko
Mühling Robert 13.03.1906 Štáb. svobodník 29.08.1944 Padl u Choreoni, Řecko
Mühling Walter 26.03.1913 Střelec 15.02.1945 Zemřel na válečná zranění v Rossbachu
Müller Adolf 08.10.1900 Desátník 00.08.1944 Zemřel v zajetí v Subova Poljana/Mordova ASSR, Rusko
Müller Ernst ? Vojín ? ?
Müller Hermann 26.08.1925 Vojín 26.02.1945 Zemřel na zranění v Ansbachu, Německo
Müller Hermann 11.11.1907 Svobodník 17.08.1944 Padl u St.-Martin-Osmonville, Francie
Müller Hugo 21.09.1915 Poručík SS 14.07.1941 Padl u Sepetevska, Ukrajina
Müller Max 25.08.1907 Vrch. strážmistr voj. policie 18.03.1948 Zemřel na válečná zranění v Bambergu, Německo
Müller Richard 19.04.1924 Svobodník 15.09.1944 Zemřel v Krosno, v pol. nem., SanKomp. 175 Mestisko, Polsko
Müller Robert ? Vojín ? ?
Müller Willi 27.05.1913 Poddůstojník, 329. pěší divize 22.10.1943 Padl u Podgoshchi, Shimsk, Rusko
Ott Rudolf 28.01.1919 Poddůstojník 18.06.1944 Padl u Castel de Piano u Amiata, Itálie
Patzer Herbert 19.07.1905 Štáb. svobodník 08.01.1945 Padl u St. Pölten, Dolní Rakousy
Pfrogner Max 14.04.1901 Desátník 24.02.1943 Pohřešován v prostoru Velikije Luki, Rusko
Pöhlmann Alfred 18.12.1903 Poddůstojník RAD Garn. XXXVI, Abt.2/382 04.01.1946 Zemřel v zajetí, Rusko
Pöpel Heinz 19.06.1925 Svobodník 13.01.1945 Padl u Glogau / Głogów, Slezsko, Polsko
Putz Rudolf 24.10.1921 Desátník, 207. pěší divize 10.05.1940 Padl v Westervoort, Arnheim, Holandsko
Rank Helmut 30.01.1915 Poddůstojník 02.10.1944 Padl u Aachen, Německo
Rauh Otto 20.04.1903 Poddůstojník 30.08.1943 Padl u Chotjevka, Rusko
Rei Gerhard 28.12.1923 Svobodník 31.08.1943 Pohřešován u Sichterbokoff, Taganrog, Rusko
Rei Hermann 1904 Svobodník 04.12.1944 Zemřel v zajetí v prostoru Vjasniki, Rusko
Reinfeld Erwin 13.04.1914 Svobodník 26.01.1942 Zemřel ve Würzburgu, Německo
Richter Erwin Arno 25.08.1920 Poddůstojník 16.04.1945 Padl u Andreasbergu
v pohoří Harz, Německo
Rinck Erhard 21.04.1920 Poručík 20.03.1943 Zemřel v zajetí ve Frolovo, Rusko
Röder Erich 01.05.1917 Poddůstojník 24.06.1944 Pohřešován v Rusku
Rose ? Vojín 22.01.1945 Pohřešován v Berlíně, Německo
Roßbach Richard 06.03.1903 Desátník 03.03.1945 Pohřešován v Brandenburgu, Německo
Rubner Kurt 13.11.1922 Svobodník 20.06.1944 Pohřešován v Rusku
Seidel Kurt 13.08.1917 Vojín 31.03.1942 Padl u Chutor Kamyschana, Krym, Ukrajina
Seidel Rudolf 26.03.1920 Štáb. svobodník 18.03.1945 Padl u Frauenburgu / Saldus, Kuronsko, Lotyšsko
Schaller Markus 09.08.1903 Vrchní střelec 06.01.1943 Zemřel během transportu z Ruska do Trieru
Scharf Ernst 29.11.1898 Desátník 08.02.1945 Pohřešován ve Východním Prusku
Schmidt Arthur 13.01.1909 Vojín 31.12.1942 Pohřešován ve Stalingradu, Rusko
Schmidt Ernst Christof 03.10.1913 Poručík 26.02.1945 Zemřel v zaj. lazaretu Trnava, Slovensko
Schmidt Reinhold 20.07.1902 Vojín 1944 Padl v létě 1944 v Rusku
Schreiber Franz ? Vojín 1946 Zemřel 1946 v Praze, Čechy
Silbermann Karl 08.10.1920 Četař SS, SS-divize "Reich" 17.09.1941 Padl u Priluki, Ukrajina
Söllner Walter 17.07.1911 Svobodník,
46. pěší divize
18.03.1942 Padl u Vladislavovky, Krym - Ukrajina
Stäudner Ernst 01.09.1919 Svobodník 11.05.1940 Padl u St. Menehould, Francie
Sternkopf Albert 14.04.1912 Rotmistr,
208. pěší divize
25.03.1943 Padl u Oslinka, Rusko
Stöhr Hermann ? Vojín Listopad 1944 Zemřel v Nischni-Volotsch, Rusko
Stöß Fritz 30.11.1897 Desátník 18.08.1942 Padl u Bytschicka, Rusko
Uebel Hermann 29.12.1915 Desátník 13.03.1942 Padl v lese u Kiškino
Uebel Waldemar 16.09.1921 Vrchní střelec 18.03.1942 Padl u Smolenska, Rusko
Unger Gustav 04.08.1894 Kapitán 28.04.1945 Zemřel v Res.-Lazaret Bad Kissingen, Německo
Vogel Richard 31.10.1905 Poddůstojník 20.06.1944 Padl u Parma, Itálie
Voit Arno 21.05.1917 Vojín Mai 1944 Pohřešován v Brody, Kosin, Ukrajina
Voit Hermann 30.12.1918 Poddůstojník letectva 12.01.1945 Padl u Insterburgu, Norkitten, Vých. Prusko, Rusko
Voit Reinhold 03.09.1906 Rotmistr 20.04.1943 Padl u Spass Demjansk, Rusko
Voit Rudolf 08.05.1911 Poručík Březen 1945 Padl u Königsbergu/Kaliningrad, Rusko
Voit Walter 10.10.1907 Vojín 12.11.1945 Zemřel na válečná zranění v Rossbachu
Wagner Richard 04.10.1915 Vojín Červen 1944 Pohřešován v Bobruisk, Rusko
Wallner Albrecht 11.08.1909 Vojín 1945 Pohřešován / zajat Rusy
Wallner Erwin 10.02.1907 Strážmistr 10.06.1944 Padl u Perugia, Itálie
Walter Ernst 08.10.1910 Štáb. svobodník 23.06.1944 Pohřešován u Vitebska, Bělorusko
Walter Fritz 07.03.1909 Svobodník,
320. pěší divize
02.08.1943 Padl u Toplinka, Bělgorod, Rusko
Wettengel Robert 31.08.1901 Granátník 05.07.1945 Zemřel v Neunzen-Kaufholz, Rakousko
Wilfling Franz 17.01.1909 Svobodník 12.06.1942 Zemřel v lazaretu 4/610 mot. Simferopol, Ukrajina
Woldert Christian ? Vojín 1945 Pohřešován
Wölfel Gerhard 07.06.1919 Desátník 04.05.1942 Padl u Orscha, Bělorusko
Wölfel Helmut 03.05.1923 Desátník, U-Boot 438, Typ VIIC, 9. U-flotila Brest 06.05.1943 Ponorka zničena u Neufundlandu na pozici 52°00'N 45°10'W anglickým torpédoborcem.
Wolfram Erwin 19.09.1917 Poddůstojník 05.02.1944 Padl u Petrovitchi, Bělorusko
Wunderlich Erwin 13.11.1908 Desátník 13.02.1942 Zemřel v pol. nem. Sanko 1/238 v Bolchov, Rusko
Wunderlich Emil 30.12.1912 Štáb. svobodník Mai 1944 Pohřešován na Krymu, Ukrajina
Wunderlich Georg 07.01.1889 Domobrana 1943 Pohřešován u Jassy, Rumunsko
Wunderlich Robert 21.02.1912 Štáb. svobodník 31.01.1944 Padl u Novo-Vitebska, Bělorusko
Wunderlich Willi 18.03.1920 Poddůstojník 05.11.1943 Zemřel v pol. nem. Chvoschno, Bělorusko
Zäh Fritz 11.05.1914 Rotmistr 15.06.1944 Pohřešován ve Vitebsku, Bělorusko
Zäh Rudolf 22.08.1914 Desátník 21.07.1944 Pohřešován u Lembergu, Ukrajina
Zapf Edwin 05.03.1919 Svobodník 02.03.1942 Padl u Kobelevo, Rusko
Zapf Otto 02.11.1919 Vojín 1945 Pohřešován v Rumunsku
Ziederer Josef 06.08.1912 Střelec 13.02.1942 Zemřel v pol. nem. Sanko 1/10, Glogolnja, Rusko

Zdroj: Ernst Franke / Cheb

Nahoru

Kontakt: thonbrunn@gmail.com ⁄ © Slavomír Michalčík 2014